Z przystanku Łódź Retkinia pojedziemy pociągami PKP Intercity

Z przystanku Łódź Retkinia pojedziemy pociągami PKP Intercity

Do Krakowa, Poznania, Warszawy, Wrocławia czy Szczecina będą mogli podróżować łodzianie z przystanku Łódź Retkinia wraz z wprowadzeniem wakacyjnej korekty rozkładu jazdy pociągów.

– Ten rozkład jazdy, ta wakacyjna korekta to jest kolejna odsłona naszej walki z wykluczeniem komunikacyjnym, ponieważ w naszej ofercie pojawią się nowe przystanki dzięki czemu ta kolej będzie bliższa pasażerom – powiedział Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity. – Pierwszym z nowym miejsc zatrzymań będzie przystanek Łódź Retkinia. Jest to przystanek w aglomeracji łódzkiej, który to pozwoli zbliżyć kolej zbliżyć ofertę PKP Intercity  dla ok 70 tys. mieszkańców osiedla Retkinia w Łodzi – dodał Gontarz

Do Krakowa będzie można pojechać o godzinie 10:29  poc. IC „Cegielski”. Jadąc do Poznania mamy dwa pociągi o 4:22 IC „Włókniarz” oraz o 17:41  IC „Cegielski”. Do Warszawy pojedziemy IC „Asnyk” o 22:28, do Wrocławia również poc. IC „Asnyk” o godzinie 7:26. Do Szczecina łodzianie będą mogli dojechać poc. IC „Włókniarz” o 4:22.