Z Krakowa do Katowic pociągiem Polregio w 70 minut i za 13 złotych!

Z Krakowa do Katowic pociągiem Polregio w 70 minut i za 13 złotych!

Już od 13 grudnia aż 28 pociągów Polregio dziennie połączy Kraków i Katowice z czasem przejazdu ok. 70 minut. Nowa oferta połączeń kolejowych pozwoli na szybkie i komfortowe podróże w atrakcyjnej cenie 13 zł – najmniej  spośród wszystkich przewoźników na tej trasie.

Dzięki planowanemu zakończeniu modernizacji linii kolejowej pomiędzy Krakowem a Katowicami, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, od 13 grudnia, czyli dnia wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów, Polregio uruchomi nowe połączenia pomiędzy tymi miastami. 28 pociągów uruchamianych na zlecenie Województwa Małopolskiego, aż o 11 więcej niż w obecnym rozkładzie jazdy, będzie obsługiwanych nowym lub zmodernizowanym taborem. Czas przejazdu wynoszący około 70 minut oraz konkurencyjna cena 13 zł za bilet jednorazowy to doskonała alternatywa dla transportu drogowego.

– Polska i Małopolska coraz więcej inwestują w kolej. Mamy nowe tory, nowe przystanki oraz nowe pociągi od Pesy i Newagu. Dzięki temu dojazd do Krakowa i innych małopolskich miast i miejscowości będzie coraz szybszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy, co przełoży się na zwiększenie liczby pasażerów i mniejszy ruch na drogach – mówi Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

– Dzięki dobrej współpracy z Województwem Małopolskim oraz zakończeniu modernizacji infrastruktury mamy dowód na to, że oferta dojazdów kolejowych może być niezwykle konkurencyjna. Jestem przekonany, że po powrocie uczniów do szkół pociąg stanie się środkiem transportu pierwszego wyboru – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu Polregio.

Oferta skierowana jest m.in. do osób codziennie dojeżdżających do pracy, uczniów oraz studentów, aby zachęcić te osoby do korzystania z najbardziej ekologicznego środka transportu jakim jest transport kolejowy. Cena biletu normalnego wynosi tylko 13,00 zł, ale należy pamiętać, że obowiązują ulgi ustawowe, stąd np. studenci za bilet zapłatą tylko 6,37 zł. Bilet miesięczny na pociągi Polregio pomiędzy Krakowem a Katowicami będzie kosztował 235 zł, a dla studentów 115,15 zł. 

– Dzęki uwzględnieniu potrzeb pasażerów, skróconemu czasowi podróży oraz zwiększonej częstotliwości połączeń chcemy zachęcić do korzystania z podróży pociągami Polregio zarówno osoby, które zrezygnowały z przejazdów koleją w konsekwencji utrudnień w trakcie remontów, jak również chcemy pozyskać nowych pasażerów dzięki proponowanej atrakcyjnej ofercie cenowej oraz komfortowi podróży – mówi Andrzej Siemieński, Dyrektor Małopolskiego Zakładu Polregio.

Połączenia Polregio na trasie Kraków – Katowice będą obsługiwane nowoczesnym taborem typu Impuls EN-63A, oraz zmodernizowanymi składami typu Feniks EN-57 FPS. Te ostatnie posiadają m.in. nowe wnętrze, system klimatyzacji, kabinę WC w systemie zamkniętym oraz dodatkową dostosowaną dla osób niepełnosprawnych, drzwi odskokowo-przesuwne oraz system informacji pasażerskiej. Dzięki tym cechom dostosowane są do oczekiwań  pasażerów oraz organizatorów transportu.

Bilety na pociągi Polregio można zakupić m.in. na stronie Polregio.pl oraz w aplikacji mobilnej Polregio. Rozkład jazdy pociągów Polregio na trasie Kraków – Katowice można sprawdzić na www.portalpasazera.pl.