Wypadek na przejeździe kolejowym w Jadachach

Wypadek na przejeździe kolejowym w Jadachach

Dziś po południu w Jadachach w powiecie tarnobrzeskim doszło do zderzenie samochodu ciężarowego z szynobusem. W wyniku wypadku ucierpiały trzy osoby.

Do wypadku doszło około godz. 13:30, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Jadachy w powiecie tarnobrzeskim.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 21-letni mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc wraz z pasażerem lokalną drogą w kierunku lasu, nie zastosował się do znaku STOP i doprowadził do zderzenia z szynobusem relacji Rzeszów – Lublin – informuje podkarpacka Policja

Szynobusem podróżowało 15 pasażerów. W wyniku wypadku 31-letni maszynista i dwoje pasażerów  trafiło do szpitali w Tarnobrzegu i Mielcu.

Policjanci ustalili, że zarówno kierowca jak i maszynista byli trzeźwi.

Na skutek zderzenia pojazdów ucierpiała również infrastruktura kolejowa. Do wymiany jest jeden z słupów trakcyjnych, który został mocno uszkodzony.

Nie ignoruj znaków drogowych

W 2020 r. najwięcej wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych – bo aż 62% – odnotowano na przejazdach kategorii D, czyli tam gdzie nie ma rogatek, półrogatek oraz sygnalizacji świetlnej, ale są one wyposażonych w odpowiednie znaki drogowe. To od decyzji kierowcy lub pieszego zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i kolejowego.