Wykolejenie wagonów towarowych na stacjo Grabowno Wielkie [AKTUALIZACJA]

Wykolejenie wagonów towarowych na stacjo Grabowno Wielkie [AKTUALIZACJA]

W poniedziałek, 26 lutego,ok. godz. 11:00 na stacji Grabowno Wielkie podczas jazdy manewrowej doszło do wykolejenia trzech wagonów towarowych. Nikt nie odniósł obrażeń. Nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa oraz środowiska. Na miejscu pracują służby.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że przyczyny zdarzenia wyjaśnia komisja.

Ze względu na zdarzenie obecnie wstrzymany jest ruch pociągów przez stację na liniach Oleśnica – Chojnice oraz Ostrów Wielkopolski – Grabowno Wielkie – podkreśla Śledziński 

Przedstawiciel PKP PLK dodaje, że zarządca infrastruktury pozostaje w kontakcie z przewoźnikami.

Wprowadzona została komunikacja zastępcza na odcinku Twardogóra – Wrocław (PKP IC), Twardogóra – Dobroszyce (pociągi Polregio) i Dobroszyce – Milicz (Koleje Dolnośląskie). O bieżącej sytuacji podróżni są informowani na stacjach i przystankach oraz za pośrednictwem Portalu Pasażera: www.portalpasazera.pl – zaznacza Radosław Śledziński.

PKP Intercity precyzuje, że zastępcza komunikacja autobusowa zostaje uruchomiona za pociągi:

• IC 1622/3 „Baczyński” relacji Białystok – Wrocław Główny

• IC 6520/1 „Słowacki” relacji Wrocław Główny – Ełk  

• IC 6520/1 „Słowacki” relacji Ełk – Wrocław Główny

• IC 6122/3 „Baczyński” relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia  

AKTUALIZACJA 26 lutego 2024 r. godz. 17:35

Około godz. 17:20 wznowiono ruch pociągów. Nawal mogą występować utrudnienia do około 30 minut.

W związku z działaniami straży pożarnej, związanymi z wypompowywaniem paliwa z wykolejonych pociągów, od ok. godz. 10:00 konieczne było ponowne, tymczasowe wstrzymanie ruchu pociągów przez stację w Grabownie Wielkim. Akcja zaplanowana jest do godzin wieczornych.  

Na czas pracy służb została wprowadzona komunikacja zastępcza na odcinku Twardogóra – Wrocław ( pociągi PKP Intercity), Twardogóra – Dobroszyce (Polregio) i Dobroszyce – Milicz (Koleje Dolnośląskie). PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pozostają w kontakcie z przewoźnikami. Ruch pociągów zostanie wznowiony po zakończeniu działań straży pożarnej.

AKTUALIZACJA 27 lutego 2024 r. godz. 11:20

W związku z działaniami straży pożarnej, związanymi z wypompowywaniem paliwa z wykolejonych pociągów, od ok. godz. 10:00 konieczne było ponowne, tymczasowe wstrzymanie ruchu pociągów przez stację w Grabownie Wielkim. Akcja zaplanowana jest do godzin wieczornych.  

Na czas pracy służb została wprowadzona komunikacja zastępcza na odcinku Twardogóra – Wrocław ( pociągi PKP Intercity), Twardogóra – Dobroszyce (Polregio) i Dobroszyce – Milicz (Koleje Dolnośląskie). PKP Polskie Linie Kolejowe pozostają w kontakcie z przewoźnikami. Ruch pociągów zostanie wznowiony po zakończeniu działań straży pożarnej.

AKTUALIZACJA 27 lutego 2024 r. godz. 20:20

Zakończyły się działania straży pożarnej, związane z wypompowywaniem paliwa z wykolejonych wagonów, na stacji Grabowno Wielkie.

Przed godz. 18:00 możliwe było wznowienie ruchu pociągów na linii Ostrów Wielkopolski – Grabowno Wielkie i Oleśnica – Chojnice. Odwołana została komunikacja zastępcza. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu.

Z uwagi na dalsze intensywne prace służb technicznych może jeszcze wystąpić konieczność wprowadzenia tymczasowej organizacji na linii Oleśnica – Chojnice – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.