Województwo małopolskie odebrało już 6 Impulsów 2 od Newagu

Województwo małopolskie odebrało już 6 Impulsów 2 od Newagu

Pod koniec września, województwo małopolskie odebrało od firmy Newag i przekazało operatorom łącznie 6 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls 2 typu 31Web. Nowosądecki producent wkrótce dostarczy kolejne składy.

Odebrane pojazdy zostały już przekazane operatorom. Koleje Małopolskie odebrały cztery składy o numerach 31WEb-001, 002, 005 i 006. Uroczyste przekazanie dwóch jednostek odbyło się na dworcu w Oświęcimiu. W dyspozycji Polregio są pojazdy 31WEb-003 i 004.

Zgodnie z umową dostawy pojazdów zawartą z firmą Newag, województwo małopolskie otrzyma jeszcze trzy pojazdy Impuls 2.

– Pojazdy te będą użytkowane przez Polregio, a ich dostawa planowana jest na przełomie listopada i grudnia 2021 roku – poinformował Dawid Gleń rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Pociągi produkowane przez Newag będą mogły jeździć z prędkością do 160 km/h. Każdy z dziewięciu ekonomicznych i komfortowych pojazdów posiada 200 miejsc siedzących, a dodatkowo wyposażony jest m.in. w klimatyzację, WiFi, miejsce na rowery oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami (winda, rampa oraz pętla indukcyjna dla osób z dysfunkcją słuchu) i rodzin z dziećmi (przewijak dla niemowląt, bezstopniowe przejścia międzyczłonowe).