Wkrótce zamknięcie tunelu na stacji Warszawa Zachodnia

Wkrótce zamknięcie tunelu na stacji Warszawa Zachodnia

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że od 7 listopada 2021 r. pojawią się utrudnienia w poruszaniu się po modernizowanej stacji Warszawa Zachodnia. Od tego dnia będzie ona niedostępna dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

–  Od 7 listopada zamknięte zostanie przejście pod torami łączące dworzec z peronami 1-5, a droga dojścia do peronów będzie prowadziła przez kładkę, która tymczasowo nie będzie wyposażona w urządzenia wspomagające przemieszczanie się – informuje WKD

I wskazuje, że najbliższe stacje/przystanki osobowe na linii WKD, z których mogą skorzystać osoby o ograniczonej możliwości poruszanie się to: Warszawa Śródmieście WKD oraz Warszawa Reduta Ordona.

Informacji dotyczącej terminu rozpoczęcia użytkowania nowej kładki nie chciał potwierdzić Michał Wrzosek, rzecznik Budimeksu – wykonawcy prac. Zaznaczył jednak, że prace na kładce trwają a zejścia na każdy peron mają być bezpośrednio z nowego obiektu.

Przypomnijmy, że w niedzielę 7 listopada zacznie ostatnia w tym roku korekta rozkłady jazdy pociągów. Od tego momentu Warszawę  z Poznaniem połączy nowa para pociągów PKP Intercity , a wszystkie dzienne pociągi łączące Radom ze stolicą pojadą najkrótszą i najszybszą trasą. Koleje Mazowieckie zwracają uwagę, że przebudowa Warszawy Zachodniej przekłada się na częstotliwość i trasy kursowania części pociągów.