Wizyta delegacji Komisji Europejskiej w PKP LHS

Wizyta delegacji Komisji Europejskiej w PKP LHS

Pod koniec października na zaproszenie prezesa PKP LHS sp. z o.o. – Zbigniewa Tracichleba w siedzibie spółki gościła delegacja Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Pani Elżbiety Łukaniuk – przedstawiciela Gabinetu Adiny Vălean, Komisarz ds. Transportu UE.

Na wstępie spotkania delegacja przekazała słowa uznania i podziękowania dla spółki za zaangażowanie i wsparcie w działaniach na Ukrainie. Dodatkowo w trakcie spotkania z udziałem przedstawiciela PKP S.A. w Brukseli i stałego przedstawicielstwa RP w UE dyskutowano o potrzebach przewoźnika, planach rozwojowych i realizacji transportu humanitarnego oraz możliwości finansowania inwestycji kolejowych na linii szerokotorowej nr 65.

Dodatkowo w trakcie wizyty studyjnej na Stacji Zamość Bortatycze LHS delegacja Komisji Europejskiej mogła zapoznać się z praktycznymi uwarunkowaniami procesu transportowego.

Cieszę się, że opinia Komisji Europejskiej jest tożsama z pozytywną oceną ze strony NATO. Obie instytucje doceniają wkład i znaczenie spółki PKP LHS dla wzmacniania strategicznego bezpieczeństwa Ukrainy, Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz zewnętrznych granic UE – skomentował wizytę  Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP LHS