Więcej lokomotyw Vectron w parku taborom Alpha Trains

Więcej lokomotyw Vectron w parku taborom Alpha Trains

Firma Alpha Trains zamówiła 15 dodatkowych lokomotyw Vectron. Lokomotywy zostaną dostarczone na podstawie umowy ramowej podpisanej w listopadzie 2021 r. z Siemens Mobility.

To najnowsze zamówienie pozwala Alpha Trains dostarczyć swoim klientom ponad 80 lokomotyw Vectron i zwiększyć flotę lokomotyw Alpha Trains do 478 pojazdów z homologacjami dla 21 krajów europejskich.  Nowe lokomotywy Vectron MS i AC o maksymalnej mocy 6,4 megawata i prędkości maksymalnej 200 km/h uzupełniają istniejącą flotę Alpha Trains modeli Vectron MS, AC i Vectron Dual Mode. Vectrony będą produkowane w fabryce Siemens Mobility w Monachium-Allach. 

– Jesteśmy zachwyceni, że poszerzymy naszą flotę o dodatkowe lokomotywy Vectron i jeszcze bardziej wzmocnimy naszą pozycję na rynku. Zapotrzebowanie na wydajne i nowoczesne lokomotywy wielosystemowe wśród obecnych i nowych klientów wciąż rośnie. Dzięki ostatniemu zamówieniu możemy zapewnić naszym klientom maksymalną możliwą elastyczność operacyjną na wszystkich trasach, ponieważ ich zastosowanie jest możliwe nawet w 18 krajach”, powiedział Fernando Pérez, dyrektor zarządzający Działu lokomotyw w Alpha Trains.