Warszawa: utrudnienia w ruchu pociągów w kierunku Otwocka [AKTUALIZACJA]

Warszawa: utrudnienia w ruchu pociągów w kierunku Otwocka [AKTUALIZACJA]

Z powodu potrącenia człowieka przez pociąg SKM Warszawa w pobliżu stacji Warszawa Falenica, na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica występują utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników.

Anna Znajewska-Pawluk z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała, że do wypadku doszło o godzinie 13:05 poza przejściami, w miejscu niedozwolonym.

Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja. Na miejscu są już służby ratownicze i policja. Ruch pociągów prowadzony jest po jednym torze – tłumaczy Anna Znajewska-Pawluk

Zamiany w kursowaniu pociągów wynoszą około 30 minut.

AKTUALIZACJA 16:00

Około godz. 15.45 otwarto ruch po obu torach na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica. Obecnie trwa przywracanie rozkładowego ruchu pociągów linii S1 i S10 w obu kierunkach. W dalszym ciągu możliwe są opóźnienia do około 60 minut.

AKTUALIZACJA 16:30

Z powodu braku zasilania sieci trakcyjnej na stacji Warszawa Wawer przez kilka minut na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Falenica występowały utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników.

AKTUALIZACJA 17:30

Z powodu awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym, na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica występują utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników.

AKTUALIZACJA 18:30

Około godz. 18:20 usunięto awarię urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica. Obecnie trwa przywracanie rozkładowego ruchu pociągów SKM linii S1 i S10 w obu kierunkach.