Warszawa: funkcjonariusze SOK zatrzymali trzech nożowników

Warszawa: funkcjonariusze SOK zatrzymali trzech nożowników

Funkcjonariusze SOK zatrzymali na terenie dworca Warszawa Wschodnia trzy osoby, które chwilę wcześniej napadły na jednego z podróżnych. Napastnicy mieli przy sobie noże.

W środę 19 października 2022 r. dyżurny Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie powiadomił komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie, że na peronie nr 1 dworca Warszawa Wschodnia przebywa osoba postronna, która została pobita z użyciem noża i okradziona z pieniędzy i dokumentów przez trzech nieznanych sprawców. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie.

Po przybyciu na peron pierwszy, mundurowi napotkali poszkodowanego, który oświadczył, że został zaatakowany w trakcie wypłacania gotówki z bankomatu znajdującego się na hali kasowej dworca Warszawa Wschodnia. Pokrzywdzony podał rysopis sprawców, którzy skradli mu kartę płatniczą, kartę pobytu i paszport. Wspólnie z przybyłym patrolem Policji i ochrony dworca, funkcjonariusze SOK po krótkich poszukiwaniach odnaleźli sprawców rozboju, którzy byli bardzo agresywni. Wobec mężczyzn zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej poszkodowanemu, który ostatecznie odmówił hospitalizacji. W trakcie przeszukania agresorów Policjanci ujawnili przy mężczyznach dwa noże, które zostały zabezpieczone  do dalszych czynności procesowych.

Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, gdzie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające w sprawie. Sprawcom rozboju grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.