Warszawa: Białorusin zniszczył ekran akustyczny

Warszawa: Białorusin zniszczył ekran akustyczny

Warszawscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku sprawcę dewastacji elementów infrastruktury kolejowej. 34-letni Białorusin na szlaku kolejowym Warszawa Zachodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie malował farbami w sprayu po ekranie dźwiękochłonnym, chroniącym mieszkańców stolicy przez hałasem dochodzącym z torów. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 6 sierpnia na szlaku kolejowym Warszawa Zachodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie ujęli mężczyznę malującego farbą w sprayu ,,graffiti’’ na powierzchni ekranu dźwiękochłonnego. W celu udaremnienia ucieczki wobec sprawcy zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że ujęty mężczyzna jest obywatelem Białorusi. Do czasu przybycia patrolu SOK ,,grafficiarz’’ zdążył zamalować około 50 m² powierzchni ekranu. Dodatkowo funkcjonariusze SOK zabezpieczyli przy sprawcy osiem puszek z farbą w aerozolu, wałek do malowania, dwie drabinki i plecak.

Ujęty 34-letni obywatel Białorusi został przekazany wraz z zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi policjantom z Komisariatu Warszawa Włochy w celu podjęcia dalszych czynności. Wstępnie straty oszacowano na kwotę blisko 3 tysiące złotych.