W środę strajk ostrzegawczy maszynistów WKD

W środę strajk ostrzegawczy maszynistów WKD

Nie udało się dojść do porozumienia zarządowi Warszawskiej Kolei Dojazdowej z przedstawicielami Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce. W środę, w godzinach 6:00-8:00 nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na linii WKD.

Podczas wtorkowych rozmów, Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej z przedstawicielami Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce oraz NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze, na propozycje przedstawione przez Zarząd spółki WKD, wśród których znalazła się m.in. podwyżka wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 500 zł od dnia 01.04.2024 r. przystała NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze, odstępując od sporu i akcji strajkowej.

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce nie przystał na propozycje przedłożone przez Zarząd spółki, podtrzymał swoje żądania wprowadzenia drugiej podwyżki w bieżącym, 2023 roku i tym samym podtrzymał decyzję o przeprowadzeniu 2-godzinnego strajku ostrzegawczego w dniu 15.11.2023 (środa) w godzinach 06.00-08.00 – informuje przewoźnik.

Warszawska Kolej Dojazdowa zwraca się z prośbą do wszystkich pasażerów o skorzystania z pociągów uruchamianych przez Koleje Mazowieckie na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/Główna/Centralna.

W godz. 5:30 – 9:00 wszystkie bilety WKD – jednorazowe i okresowe honorowane będą w pociągach KM. W przypadku podróży pociągiem KM na podstawie biletu jednorazowego należy wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu – tłumaczy WKD.

Na podstawie informacji przekazanych przez Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce, w ramach strajku ostrzegawczego wszystkie pociągi planowane w rozkładzie jazdy pociągów w dniu 15.11.2023 w godzinach 6:00-8:00 zatrzymają się na najbliższej stacji/przystanku osobowym.