W Bydgoszczy powstaje nowoczesny warsztat SPS

W Bydgoszczy powstaje nowoczesny warsztat SPS

W Bydgoszczy, przy ul. A. Krzywca na terenach po zakładach chemicznych powstaje nowoczesny warsztat do obsługi i napraw taboru kolejowego. Na inwestycję w tej części Bydgoszczy zdecydowała się dynamicznie rozwijająca się spółka Serwis Pojazdów Szynowych.

Firma Serwis Pojazdów Szynowych zajmuje się serwisem taboru kolejowego na terenie Polski. Z jej usług korzysta wielu polskich przewoźników takich jak: Koleje Dolnośląskie, WKD, Polregio. Firma obecnie ma siedzibę w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą oraz warsztat w Inowrocławiu przy Warsztatowej. Wyspecjalizowała się między innymi w przeglądach, rewizjach i naprawach taboru kolejowego. Dokonuje również modernizacji autobusów,  oraz napraw powypadkowych. Oferuje też specjalistyczne usługi z zakresu napraw silników spalinowych, skrzyń biegów i przekładni napędowych.

Potężna hala powstaje przy ul. Aleksandra Krzywca. Budynek będzie miał około 10 tysięcy  metrów kwadratowych powierzchni. Do hali przylegać będzie też część socjalno-biurowa. Wraz z nowymi obiektami budowane są kolejowe bocznice, które skomunikują je z linią kolejową i umożliwią dojazd  składów kolejowych.

Przypomnijmy, że Serwis Pojazdów Szynowych zajmuje się m.in.:  modernizacja dwóch Kolzamów Kolei Dolnośląskich. Spółka wygrała także przetarg na wykonanie napraw P4 pojazdów EN100 Warszawskiej Kolei Dojazdowej.