Utrudnienia w ruchu pociągów po awarii sieci trakcyjnej w Legionowie [AKTUALIZACJA]

Utrudnienia w ruchu pociągów po awarii sieci trakcyjnej w Legionowie [AKTUALIZACJA]

Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej występują utrudnienia na odcinku Warszawa Praga – Legionowo.

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe powiedział w rozmowie z „Kolejowym Portalem”, że obecnie pociągi korzystają z dwóch (tylko LK 9 ) z trzech torów (dwa tory LK 9 oraz jeden tor LK 456), które się tam znajdują. Na miejscu trwa diagnozowanie usterki sieci trakcyjnej nad torem LK 456, która będzie naprawiana. 

Do tego czasu obowiązują zmiany w kursowaniu pociągów w kierunku Legionowo i w kierunku do Wieliszewa – dodał Jakubowski.

Na odcinku Legionowo – Legionowo Piaski nastąpiła całkowita przerwa w ruchu pociągów.

Pociągi jeżdżą wahadłowo między stacjami Legionowo Piaski a Wieliszew – zaznacza przedstawiciel PLK.

W związku z awarią pociągi SKM linii S3, S4 i S40 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 75 minut.

Ponadto, pociąg SKM:

  • linii S3 nr 99614/5 ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina (odjazd o godz. 16:11) do stacji Radzymin został odwołany na odcinku Warszawa Gdańska – Radzymin,
  • linii S3 nr 99622/3 ze stacji Radzymin (odjazd o godz. 18:35) do stacji Warszawa Lotnisko Chopina został odwołany na odcinku Radzymin – Warszawa Gdańska,
  • linii S4 nr 99724/5 ze stacji Piaseczno (odjazd o godz. 16:22) do stacji Wieliszew został odwołany na odcinku Warszawa Zachodnia peron 9 – Wieliszew,
  • linii S4 nr 99226/7 ze stacji Wieliszew (odjazd o godz. 18:20) do stacji Piaseczno został odwołany na odcinku Wieliszew – Warszawa Zachodnia peron 9.

AKTUALIZACJA 18:30

Jak się dowiedzieliśmy wkrótce nastąpi cofanie pociągi Kolei Mazowieckich w perony stacji Legionowo. Dzięki temu udrożniony zostanie wjazd na stację, przepuszczonych zostanie kilka pociągów.

Następnie tor na linii kolejowej 456 ponownie zostanie zamknięty, aby można było dokończyć prace przy naprawie sieci trakcyjnej.

Służby techniczne deklarują, że około godz. 20 przywrócona zostanie rozkładowa jazda pociagów – poinformował Karol Jakubowski z PKP PLK.