Green Cargo wynajmuje pięć Vectron-ów do obsługi tras skandynawskich

Green Cargo wynajmuje pięć Vectron-ów do obsługi tras skandynawskich

Green Cargo, przewoźnik towarowy w Szwecji, podpisał długoterminową z Alpha Trains  umowę dzierżawy pięciu nowych lokomotyw Vectron przeznaczonych do obsługi rynku skandynawskiego Lokomotywy Vectrony to nowość na rynku, a Green Cargo jest jednym z pierwszych najemców. Lokomotywy posiadają homologację umożliwiającą eksploatację w Niemczech, Austrii, Danii, Szwecji i Norwegii z prędkością do 200 km/h.

Dzięki nowym lokomotywom Vectron, Green Cargo modernizuje swoją flotę i kontynuuje rozwój ruchu międzynarodowego z Malmö na południu Szwecji przez Danię do Niemiec i z powrotem, aby zapewnić klientom wyższą jakość obsługi. Wszystkie lokomotywy Vectron są wyposażone w system ETCS, co zapewni Green Cargo dużą elastyczność, ponieważ Szwecja stopniowo przechodzić będzie w najbliższych latach na system ETCS. Lokomotywy zostaną dostarczone w 2023 r.

Ta umowa leasingowa jest pierwszą umową leasingową Siemens Vectron w ramach obsługi serwisowej Alpha Trains w Skandynawii. Alpha Trains zleciła firmie Siemens Mobility w Szwecji pełną obsługę serwisową lokomotyw Vectron. Serwis lokomotyw wykonywany będzie w nowo otwartym centrum serwisowym w Malmö oraz w punkcie końcowym w Masche.

Partnerstwo pomiędzy Alpha Trains i Siemens Mobility/Szwecja gwarantuje wysoki poziom utrzymania, przy zapewnieniu efektywności umożliwiając maksymalne wykorzystanie lokomotyw i ograniczenie kosztów operacyjnych.

Będąc firmą silnie zorientowaną na potrzeby klienta, Alpha Trains jest zachwycona możliwością dostarczenia Green Cargo naszych najnowszych lokomotyw Siemens Vectron w celu modernizacji ich floty. Jesteśmy przekonani, że lokomotywy znacznie zmniejszą wpływ transportu na środowisko, a także zapewnią wyjątkową wydajność i niezawodność. Ponadto, nasze partnerstwo z Siemens Mobility w Szwecji w zakresie konserwacji i obsługi serwisowej podkreśla nasze zaangażowanie w świadczenie wysokiej jakości i efektywnych usług dla naszych klientów, przyczyniając się do obniżenia kosztów operacyjnych i wydłużając maksymalnie okres eksploatacji – powiedział Fernando Pérez, Tymczasowy Dyrektor Generalny Grupy Alpha Trains

Jesteśmy zachwyceni nawiązaniem współpracy z Alpha Trains w Szwecji. Dzięki naszemu podejściu opartemu na wynikach będziemy wspierać Alpha Trains w dążeniu do dalszego rozwoju na rynku europejskim – skomentowała Kristina NyquistDyrektor Generalny Siemens Mobility w Szwecji 

Alpha Trains jest mocno zaangażowane w osiągnięcie celów klimatycznych poprzez zastępowanie transportu drogowego transportem kolejowym oraz promowanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań stosowanych w transporcie kolejowym. Wprowadzenie najnowszych lokomotyw Siemens Vectron na skandynawski rynek przewozów towarowych jest znaczącym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu.