Utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Łowicz Gł. – Bełchów

Utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Łowicz Gł. – Bełchów

Z powodu zakłóceń w prowadzeniu ruchu pociągów na stacji Łowicz Główny, wprowadzono wzajemne honorowanie biletów PKP ,,Intercity” oraz Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa- Kutno-Warszawa, oraz Skierniewice-Warszawa- Skierniewice.

Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, dziś nocy ok. godz. 0.30 na stacji Łowicz Główny maszynista pociągu towarowego pominął semafor wskazujący sygnał „stój”. Wykoleiła się lokomotywa i jeden wagon składu towarowego. Nikomu nic się nie stało. Nie było zagrożenia dla środowiska. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja. Od godziny 3:30 stacja jest przejezdna.

– Służby stwierdziły uszkodzenie kilkudziesięciu metrów toru i rozjazdu. Jest całkowicie wstrzymany ruch na odcinku Łowicz -Bełchów. Przewidujemy, że naprawa potrwa do godzin popołudniowych. Szacuje się, że jeszcze dziś przywrócony zostanie ruch po obydwu torach – dodaje Jakubowski.

Jak dodała Monika Mikon, Dyrektor Marketingu i Komunikacji, zarządca infrastruktury poinformował policję o wypadku, która po przybyciu na miejsce sprawdziła stan trzeźwości 33-letniego maszynisty.

– Badanie wykazało w jego organizmie obecność alkoholu. W oczekiwaniu na oficjalny raport policji, spółka odsunęła maszynistę od czynności zawieszając mu świadectwo maszynisty – zaznaczyłą Mikon.

PKP Intercity skierowało swoje pociągi na inne trasy:

  • Pociąg TLK 14100/1 „Chemik” relacji Płock – Katowice został skierowany drogą okrężną przez linię nr 131 z pominięciem stacji Łowicz Główny i Koluszki. Podróżnym umożliwiono przejazd pociągami ŁKA 19212 na odcinku Łowicz Główny- Skierniewice i ŁKA 19387 na odcinku Łódź Fabryczna – Radomsko. W obu pociągach uzgodniono honorowanie biletów spółki IC.
  • Pociąg EIC 17004/5 / 48 „Odra” relacji Warszawa Wschodnia – Berlin HBF został skierowany drogą okrężną przez linię nr 3 bez pomijania stacji handlowych.

Część pociągów Kolei Mazowieckich dojeżdża z Warszawy tylko do stacji Bednary. Dalej w kierunku Łowicza została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

AKTUALIZACJA

Około godz 11:45 wznowiono ruch pociągów po obu torach na odcinku Łowicz – Bełchów. Wzajemne honorowanie biletów Intercity – KM na linii Warszawa – Kutno obowiązuje do godz. 14:00