Utrudnienia w ruchu pociągów między Wrocławiem a Opolem [AKTUALIZACJA]

Utrudnienia w ruchu pociągów między Wrocławiem a Opolem [AKTUALIZACJA]

Z powodu usterki wiaduktu został wstrzymany ruch pociągów na linii Wrocław Główny – Opole Główne. Choć początkowo utrudnienia miały potrwać do południa, ruch pociągów udało się przywrócić wcześniej.

Pociągi PKP Intercity kursujące skierowane zostaną drogą okrężną przez Jelcz – Laskowice z pominięciem stacji Oława i Brzeg. Za pominięte stacje na odcinku Wrocław Główny – Opole Główne zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Jak tłumaczy Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, podczas nocnych prac rozbiórkowych jednego z wiaduktu drogowego, w trakcie podnoszenia jednego z betonowych elementów doszło do jego przełamania, co zagrażało przejeżdżającym pociągom.

Przewidywane opóźnienia pociągów od 60 do 120 minut.

Uzgodniono honorowanie biletów PKP Intercity w pociągach Polregio na odcinku Wrocław Główny – Lewin Brzeski i Opole Główne – Opole Wschodnie. Za pociągi Polregio wprowadzono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Opole Zachodnie – Lewin Brzeski.

AKTUALIZACJA

O godzinie 9:40 przywrócono ruch pociągów na linii kolejowej nr 132 między Opolem a Wrocławiem – poinformował „Kolejowy Portal” Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.