Utrudnienia w ruchu pociągów między Warszawą a Ożarowem Maz. [AKTUALIZACJA]

Utrudnienia w ruchu pociągów między Warszawą a Ożarowem Maz. [AKTUALIZACJA]

Z powodu awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym wstrzymany przez ponad godzinę wstrzymany był ruch pociągów na odcinku podg Warszawa Gołąbki – Ożarów Maz.

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował „Kolejowe Portal”, że podczas prac inwestycyjnych na stacji Ożarów Maz. stwierdzono awarię urządzeń ruchem kolejowym.

Na miejscy są pracują służby techniczne PLK oraz przedstawiciele wykonawcy, którzy zlokalizowali miejsce awarii – zaznaczył Jakubowski.

Jak dodał przedstawiciel PLK , w pierwszej kolejności planowane jest przywrócenie ruchu pociągów, a następnie wykonanie najważniejszych napraw do przywrócenia rozkładowej jazdy pociągów.

O co chodzi? Zarządca infrastruktury, poprzez ustawienie rozjazdów „na gruncie” chce rozładować „korek”, który utworzył się na linii łowickiej.

AKTUALIZACJA

O godzinie 9:47 wznowieniowy został ruch pociągów. Teraz służby techniczne przystąpią do naprawy uszkodzonego światłowodu.

Dodajmy, że pociągi Kolei Mazowieckich mogą być opóźnione, odwołane lub kursować w skróconej relacji.

W związku z utrudnieniami wprowadzono również wzajemne honorowanie biletów KM-ZTM, honorowanie obowiązuje we wszystkich środkach transportu ZTM Warszawa (autobusy, tramwaje, metro oraz pociągi SKM Warszawa) na obszarze I oraz II strefy.

Ponadto bilety Kolei Mazowieckich są honorowane w pociągach PKP IC na odcinkach:

  • Warszawa Zachodnia – Łowicz Główny – Warszawa Zachodnia,
  • Warszawa Gdańska – Łowicz Główny – Warszawa Gdańska,
  • Warszawa Zachodnia – Skierniewice – Warszawa Zachodnia,
  • Warszawa Gdańska – Skierniewice – Warszawa Gdańska.

Pociągi PKP Intercity zatrzymują się wyłącznie na stacjach ujętych w swoim rozkładzie jazdy.