Utrudnienia w ruchu pociągów między Kobylnicą a Poznaniem [AKTUALIZACJA]

Utrudnienia w ruchu pociągów między Kobylnicą a Poznaniem [AKTUALIZACJA]

Na wysokości stacji Kobylnica pociąg towarowy zerwał siec trakcyjną i zablokował wjazdy i wyjazdy na stację Kobylnica – poinformowały Koleje Wielkopolskie.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował „Kolejowy Portal”, że zdarzenia doszło przed godz. 3:00.

 – Służby techniczne pracują nad możliwie jak najszybszym przywróceniem rozkładowego ruchu. Na miejsce skierowano specjalny zespół i pociąg sieciowy. Konieczne będzie m.in. sprawdzenie sieci trakcyjnej. Wznowienie przejazdów przewidywane jest obecnie na godz. 10:00. – dodał Śledziński 

Jak dodał przedstawiciel PLK, bieżące informacje o zmianach, aktualizowane według możliwości, są na bieżąco przekazywane na podkładach pociągów oraz na stacjach i przystankach.

– Szczegóły rozkładu jazdy dostępne są również na stronie internetowej i w aplikacji Portal Pasażera – podkreślił.

Koleje Wielkopolskie uruchomiły autobusy komunikacji zastępczej za pociągi na odcinku Poznań Wschód – Biskupice Wlkp.  Autobusy nie dojeżdżają bezpośrednio pod przystanek Ligowiec, a zatrzymują się na DW194

Na odcinku Kobylnica – Gniezno wprowadzono ruch wahadłowy pociągów. W związku z zaistniałą sytuacją wystąpią opóźnienia pociągów.

Pociągi PKP Intercity oraz Polregio skierowano drogą okrężną przez Wrześnię.

Aktualizacja

Po sprawdzeniu sieci trakcyjnej, od godz. 10:05, pociągi kursują zgodnie z rozkładem jazdy, bez zastępczej komunikacji autobusowej.