Utrudnienia w kursowaniu pociągów przez Warszawę

Utrudnienia w kursowaniu pociągów przez Warszawę

Awaria urządzeń srk oraz wypadek z udziałem ludzi to przyczyny wieczornych utrudnień w kursowaniu pociągów przez Warszawę.

Na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia trwa awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, mogą wystąpić opóźnienia pociągów około 20 minut. Przewidywany czas trwania utrudnienia do godz. 20:00.

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, poinformował, że około godziny 15:20 podczas prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Zachodnia uszkodzony został kabel od urządzeń sterowania ruchem.

– Po zlokalizowaniu usterki została naprawiona i przywrócono rozkładową jazdę pociągów po północy – dodał przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

Zarządca infrastruktury poinformował, również o nieszczęśliwym wypadku z udziałem ludzi na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Jelonki (pociągi w kierunku Kutna, Skierniewic), gdzie około godziny 17:05 dwie osoby wtargnęły na linię kolejową wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Warszawa Gdańska – Łódź Fabryczna.

– Do czasu zakończenia prac służb na miejscu obowiązywały zmiany w ruchu pociągów. W miarę możliwości pociągi były kierowane przez Warszawę Zachodnią do Warszawy Wschodniej. O godzinie 20:30 przywrócona została rozkładowa jazda pociągów – wyjaśnia Jakubowski.

Podczas utrudnień, przewoźnicy ustalili wzajemne honorowanie biletów w pociągach spółki PKP Intercity i spółki Koleje Mazowieckie na obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego oraz odcinku Warszawa – Skierniewice – Warszawa oraz w pociągach spółki Polregio na odcinku Warszawa – Łódź.

Pamiętajmy, że przechodzenie przez tory w miejscu niedozwolonym jest niebezpieczne!  Brawura, pośpiech i nierozsądek doprowadza do wielu tragicznych zdarzeń przez wtargnięcie pieszych na tory. Poza utratą zdrowia, tragedią dla najbliższych, to też utrudnienia w kursowaniu pociągów i nawet kilkugodzinne problemy dla pasażerów. Angażowane są służby ratunkowe i techniczne, które mogą być potrzebne w innych miejscach.