Utrudnienia na odcinku Radomsko – Gorzkowice

Utrudnienia na odcinku Radomsko – Gorzkowice

Ze względu na uszkodzoną sieć trakcyjną na stacji Gomunice występują utrudnienia w ruchu pociągów na linii nr 1 Warszawa – Katowice.

Jak poinformował Rafał Wilgusiak, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, dzisiaj ok. godz. 4.30 na stacji Gomunice na linii nr 1 Warszawa – Katowice doszło do usterki sieci trakcyjnej.

– Na miejsce skierowano specjalistyczny pociąg sieciowy. Naprawa uszkodzonej sieci trakcyjnej może potrwać kilka godzin – zaznacza Wilgusiak.

Przedstawiciel PLK dodał, że na czas prac służb technicznych, ze względów bezpieczeństwa, od godz. 10:45 na stacji Gomunice wyłączono napięcie w sieci trakcyjnej. Wstrzymany został ruch pociągów.

Na odcinku Radomsko – Gorzkowice wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pociąg PKP Intercity „PILECKI” relacji Racibórz – Białystok skierowano drogą okrężną przez Koniecpol, Opoczno i Tomaszów Mazowiecki.

Wilgusiak przypomniał, że podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmienionym czasie przejazdu.

AKTUALIZACJA

Około godz. 12.40 zakończyły się prace związane z naprawą sieci trakcyjnej przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów.