Ukradli kable telekomunikacyjne. Dwóch obywateli Ukrainy zatrzymanych

Ukradli kable telekomunikacyjne. Dwóch obywateli Ukrainy zatrzymanych

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Bukownie ujęli dwóch obywateli Ukrainy, którzy na szlaku kolejowym Olkusz – Bukowno kradli kable telekomunikacyjne należące do PKP TELKOM. Policja w Bukownie postawiła już im zarzuty kradzieży. Straty sięgają ponad 20 tysięcy złotych.

Mężczyźni w wieku 38 i 42 lat.zostali ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, po tym jak otrzymali oni zgłoszenie o przerwaniu ciągłości sygnału. Następnie o zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili patrol policji, który niezwłocznie udał się na interwencję.

Na miejscu policjanci przeszukali pojazd, którym poruszali się mężczyźni i natrafili w nim na miedziany kabel pochodzący z przestępstwa. Mężczyźni trafili do komisariatu, gdzie dalszą sprawą zajęli się śledczy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży kabli kolejowych. W tym przypadku zastosowano również przepis szczególny, który ze względu na zakłócenie w transporcie kolejowym zwiększa zagrożenie karą.

Mężczyznom grozi teraz do ośmiu lat więzienia.