Trwa usuwanie skutków wypadku na linii Wągrowiec – Poznań

Trwa usuwanie skutków wypadku na linii Wągrowiec – Poznań

Trwa usuwanie skutków wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym, na którym kierowca ciężarówki pomimo opuszczonych rogatek i włączonej sygnalizacji, wjechał wprost pod szynobus Kolei Wielkopolskich. Obecnie na miejscu pracują służby techniczne Polskich Linii Kolejowych, które usuwają skutki zdarzenia.

Do wymiany jest około 100 podkładów oraz dokładne sprawdzenie stanu toru. Przywrócenie ruchu planowane jest dziś w godzinach nocnych.  

Po wczorajszym wypadku na przejeździe kolejowo – drogowym podróż na trasie pomiędzy Wągrowcem a Wolsztynem odbywa się z wykorzystaniem komunikacji autobusowej na odcinku pomiędzy stacją Bolechowo a  stacją Murowana Goślina.

Komisja ustali dlaczego kierowca samochodu ciężarowego, pomimo zamkniętych rogatek i włączonej sygnalizacji wjechał na przejazd.

Przypomnijmy, w środę, 29 kwietnia 2020 r.  kierowca samochodu ciężarowego wjechał pod pociąg na przejeździe na szlaku Bolechowo – Murowana Goślina. Zdarzenie wydarzyło się ok. godz. 17.45. Poszkodowanych zostało kilkanaście osób. Przejazd jest wyposażony w sygnalizację świetlno – dźwiękową i rogatki.