Tragiczny wypadek na przejeździe między Piotrkowem Tryb. a Koluszkami

Tragiczny wypadek na przejeździe między Piotrkowem Tryb. a Koluszkami

Dzisiaj około godz. 13.00 na przejeździe kolejowym pomiędzy stacjami Rokiciny a Baby (linia pomiędzy Częstochową a Koluszkami) z nieustalonych przyczyn samochód osobowy wjechał  pod pociąg relacji Zielona Góra – Warszawa Wschodnia.  W wyniku wypadku dwie osoby podróżujące samochodem zginęły.

Przejazd kolejowy na którym doszło do wypadku jest wyposażony w sygnalizację świetlną.

– W zdarzeniu pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Niestety, dwie osoby podróżujące samochodem zginęły. Na miejscu są służby ratownicze. Teren jest zabezpieczony, trasa jest nieprzejezdna. Ustalany jest stan lokomotywy i toru – poinformował Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Ze względu na przerwę w ruchu pociągów ustalane są zmiany w komunikacji regionalnej i dalekobieżnej. Informacje o zmianach podane zostaną na stacjach i przystankach.

Podróżni z pociągu Zielona Góra – Warszawa Wschodnia, który brał udział w zdarzeniu pojechali w dalszą drogę podstawionymi przez PKP Intercity autobusami. Przewoźnicy Polregio i ŁKA zapewnili zastępczą komunikację autobusową na odcinku Baby – Rokiciny.

Od Koluszek do Częstochowy drogą okrężną przez Idzikowice – Włoszczowę Płn. skierowano pociągi:

  • TLK 54100 DOKER relacji Gdynia Główna – Katowice
  • IC 6126 SŁOWACKI relacji Wrocław Główny — Białystok
  • TLK 17106 KONOPNICKA relacji Warszawa Wschodnia — Zielona Góra Główna

Jak poinformowała Łódzka Kolej Aglomeracyjna, za pociąg 19393 – od st. Rokiciny odjazd o 14.22 do st. Radomsko oraz za pociąg 99282 – od st. Radomsko odjazd o 18.23 –do st. Rokiciny będzie wprowadzona komunikacja zastępcza.

Koleje Mazowieckie poinformowały, że na odcinku Warszawa Wschodnia – Skierniewice- Warszawa Wschodnia od godz. 13:40 do odwołania obowiązuje honorowanie biletów PKP Intercity w pociągach Kolei Mazowieckich.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w chwili gdy samochód wjechał na przejazd sygnalizacja działała prawidłowo. Czerwone światła zabraniały wjazdu. Po sprawdzeniu lokomotywy służby techniczne stwierdziły wykolejenie jedną osią. Na miejsce został skierowany specjalny samochód ratownictwa kolejowego, Uniroller, który wprowadzi lokomotywę na tor – dodał Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Aktualizacja godz. 17:00

O godzinie 17:00 służby techniczne PLK przywróciły ruch pociągów po jednym torze pomiędzy stacjami Rokiciny a Baby (linia pomiędzy Częstochową a Koluszkami). Podróże odbywają się bez zastępczej komunikacji autobusowej, a pociągi dalekobieżne wracają na rozkładowe trasy. Przywrócenie przejazdu drugim torem przewidywane jest jutro. Informacje o komunikacji na bieżąco podawane są na stacjach i przystankach.

Na odcinku Warszawa Wschodnia – Skierniewice- Warszawa Wschodnia honorowanie biletów PKP Intercity w pociągach Koleje Mazowieckie obowiązuje do godz. 19:00.