TLK Chemik wyjechał na tory

TLK Chemik wyjechał na tory

Po miesięcznym opóźnieniu, z Płocka odjechał pociąg  TLK “Chemik” do Katowic. Ze względu na uwarunkowania związane z epidemią, pociąg rozpoczął kursowanie od 10 stycznia 2021 r. a nie jak wcześniej planowano wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy pociągów.

Pociąg TLK Chemik umożliwia poranny dojazd z Płocka i Gostynina do Łodzi oraz Katowic, a także powrót na wieczór. Odjazd z Płocka zaplanowano na godzinę 5:24, przyjazd do Łodzi Widzewa na 7:39, a do Katowic na 10:38. W drodze powrotnej przewidziano odjazd z Katowic o godzinie 17:31 oraz z Łodzi Widzewa o 20:46, zaś przyjazd do Płocka na godzinę 23:06. 

Cena biletu normalnego na trasie Płock – Katowice według taryfy Bilet taniomiastowy kosztuje 39,90 zł. Co ciekawe, taka sama cena obowiązuje na odcinku Płock – Łódź Widzew. Jadać tylko na tej trasie, taniej zapłacimy za bilet jeśli podróż zaplanujemy z wyprzedzeniem.

Obecnie, ze względu na prace inwestycyjne przeprowadzane na linii kolejowej numer 16, trasa pociągu na odc. Kutno – Łódź Widzew prowadzi przez Łowicz Gł. oraz Koluszki.  Wraz z zakończeniem prac pociąg TLK Chemik skierowany będzie na  trasę podstawową przez stacje: Łęczyca, Ozorków oraz Zgierz, co powinno przyczynić się do skrócenia czasu przejazdu.

Dotychczas do Płocka dojeżdżały jedynie pociągi Kolei Mazowieckich, które uruchamiają jedno na połączenie z Warszawą oraz szynobusy z Sierpca do Kutna.