Szczecin: kamera MCM wypatrzyła jak na peronie zażywał narkotyki

Szczecin: kamera MCM wypatrzyła jak na peronie zażywał narkotyki

21-letni szczecinianin sądził, że jeśli ukryje się na peronie stacji kolejowej w Szczecinie, nikt nie dostrzeże, co tam robi. Nie przewidział jednak, że jest obserwowany przez kamery SOK z Mobilnego Centrum Monitoringu. To dzięki nim funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei tak szybko mogli zainterweniować i ująć mężczyznę, który miał przy sobie mefedron. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Dochodziła 20:30 kiedy funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie zostali skierowani przez operatora Mobilnego Centrum Monitoringu na peron pierwszy stacji Szczecin Główny. Podczas obserwacji obszaru kolejowego, właśnie tam na peronie pierwszym operator kamer szczecińskiego MCM dostrzegł, jak młody człowiek zażywa ,,coś’’ z woreczka przez nos. Zdaniem obsady pojazdu obserwacyjnego SOK tajemnicze ,,coś’’ mogło być środkami odurzającymi.

Funkcjonariusze SOK posiadając szczegółowy opis wyglądu mężczyzny udali się we wskazane miejsce. Kiedy dotarli na peron dostrzegli młodego człowieka, który został przez nich wylegitymowany i ujęty. Przez cały czas trwania interwencji kontakt z 21-latkiem był w dużym stopniu utrudniony. Wykazywał on zdenerwowanie, był wyraźnie rozkojarzony, jakby nadpobudliwy. Funkcjonariusze bardzo szybko odkryli powód takiego zachowania. Odpowiedź była bardzo prosta mężczyzna przyznał się w końcu, że zażywał narkotyki i posiada przy sobie woreczek foliowy z białym proszkiem. W celu zapobieżenia ucieczki mundurowi zastosowali środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek.

Nielegalny towar został zabezpieczony, a 21-letni mieszkaniec Szczecina przekazany funkcjonariuszom Policji. W komisariacie Policji Szczecin Śródmieście policjanci zbadali zabronioną substancję. Test wskazał, że jest to mefedron. Ilość narkotyku nie była znaczna, ponieważ, rzeczywiście mężczyzna wcześniej już go trochę zażył. Jednak w świetle prawa waga i ilość nie maja tutaj znaczenia, liczy się sam fakt posiadania środków odurzających. Posiadanie każdej, nawet najmniejszej ilości narkotyków w Polsce jest zabronione i karalne.