Szczecin: funkcjonariuszki SOK zatrzymały złodzieja

Szczecin: funkcjonariuszki SOK zatrzymały złodzieja

Funkcjonariuszki Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie, podczas patrolu holu dworca stacji Szczecin Główny, zostały powiadomione przez podróżnego, że został okradziony.  Mundurowe na podstawie zapisu monitoringu ustaliły, a następnie zatrzymały sprawcę kradzieży oraz odzyskały skradziony telefon komórkowy.

W środę, 17 listopada 2021 r. o godz. 16:10 funkcjonariuszki SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie, podczas patrolu holu dworca stacji Szczecin Główny, zostały powiadomione przez podróżnego, że został mu skradziony telefon o wartości 900 złotych. Do kradzieży doszło najprawdopodobniej w czasie, gdy poszkodowany zasnął na ławce w poczekalni holu dworca. Funkcjonariuszki SOK niezwłocznie sprawdziły zapis z monitoringu dworca w celu ustalenia okoliczności zdarzenia i ujawnienia ewentualnego sprawcy kradzieży. Po sprawdzeniu zapisu monitoringu mundurowe zidentyfikowały sprawcę kradzieży oraz ustaliły, że mężczyzna nadal przebywa na terenie dworca.

Sprawca kradzieży został zatrzymany , a następnie przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.