Szczecin: funkcjonariusze SOK złapali 52-letniego złodzieja

Szczecin: funkcjonariusze SOK złapali 52-letniego złodzieja

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli złodziej i odzyskali telefon komórkowy. 52-latek usłyszał już zarzut kradzieży, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 19 marca 2023 r. około północy do funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Szczecinie pełniących służbę patrolową na terenie dworca kolejowego Szczecin Główny podszedł podróżny, który oświadczył, że podczas snu nieznany mu mężczyzna ukradł jego ładujący się telefon komórkowy, po czym się oddalił. Poszkodowany 51-letni mieszkaniec Szczecina wycenił wartość telefonu na 900 zł.

Mundurowi natychmiast sprawdzili monitoring dworca i szybko zaobserwowali poszukiwanego ,,Amatora cudzych telefonów’’. Na nagraniu widać jak podchodzi do śpiącej osoby, po czym nachyla się i odłącza obok niego leżący telefon komórkowy, a następnie oddala się ze skradzionym łupem. Funkcjonariusze SOK w wyniku szybko podjętych działań ujęli sprawcę kradzieży telefonu zaledwie w kilka minut. Wobec złodzieja zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Ujęty 52-letni złodziej z Gdyni został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście.