Stara Iwiczna: za pośpiech zapłacili po 2000 zł mandatu

Stara Iwiczna: za pośpiech zapłacili po 2000 zł mandatu

Dwóch kierujących postanowiło zlekceważyć obowiązujące przepisy, wjeżdżając w Starej Iwicznej na przejazd kolejowy przy nadawanym świetle czerwonym. Obaj zostali ukarani wysokim mandatem.

43-letni kierujący mini twierdził, że spieszy się do sklepu, a 42-latka jadąca fiatem – po dziecko do przedszkola.

– Nic jednak nie wytłumaczy tak nierozsądnego zachowania. Spotkanie z Policją kierowcy zakończyli mandatami karnymi w wysokości 2000 złotych oraz 15 punktami karnymi – informuje Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie.

Przypomnijmy, że od sobotę, 17 września 2022 r. zaczął obowiązywać nowy taryfikator. W trzech sytuacjach kierowcy otrzymają aż 15 punktów karnych, a za recydywę mandat w podwójnej wysokości. Dodajmy, że punkty będą kasowane dopiero po upływie 2 lat, a nie jak dotychczas przez rok.

Kierowcy muszą się liczyć z tym, że ponowne popełnienie wykroczenia tego samego typu w ciągu dwóch lat poskutkuje karą grzywny w podwójnej wysokości.

  • wjeżdżanie na torowisko przy zaporach, które są opuszczane, opuszczone lub nie skończyło się ich podnoszenie – pierwszy raz: 2000 zł(przy recydywie – 4000 zł);
  • wjazd na przejazd kolejowy przy czerwonym świetle sygnalizatora lub jeżeli po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy – pierwszy raz: 2000 zł (przy recydywie – 4000 zł);