Spytkowice: grafficiarze wpadli w ręce Straży Ochrony Kolei

Spytkowice: grafficiarze wpadli w ręce Straży Ochrony Kolei

Na terenie działania Posterunku Straży Ochrony Kolei w Oświęcimiu twórcy graffiti nie mogą liczyć na bezkarność. Dzięki czujności i błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy SOK ,,grafficiarze’’ zostali ujęci zanim jeszcze nie doschła farba po malunku jaki wykonali na pociągu relacji Katowice – Spytkowice. Mężczyźni odpowiedzą teraz za umieszczanie rysunków bez zgody przewoźnika.

Zbliżała się godzina 18:00 gdy funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Oświęcimiu zauważyli dwóch mężczyzn na torach w stacji kolejowej Spytkowice, którzy malowali graffiti na pociągu relacji Katowice – Spytkowice.

Po krótkiej chwili funkcjonariusze SOK ujęli dwóch mężczyzn, 32-latka i 40-latka. Obaj to mieszkańcy Krakowa. Mundurowi w pobliżu miejsca zdarzenia znaleźli plecak, w którym znajdowało się osiem puszek ze sprayem, rękawiczki, pomarańczowa kamizelka odblaskowa oraz maseczki jednorazowe.

O zdarzeniu poinformowano Komisariat Policji w Brzeźnicy. Ujęci mężczyźni odpowiedzą teraz za umieszczanie malunków bez zgody przewoźnika kolejowego oraz za wstęp i przebywanie na obszarze kolejowym w miejscu niedozwolonym.