Sprawdź, jakim pojazdem Kolei Mazowieckich odbędziesz swoją podróż

Sprawdź, jakim pojazdem Kolei Mazowieckich odbędziesz swoją podróż

Koleje Mazowieckie udostępniły tabele z planowanymi zestawieniami pociągów. Od teraz pasażerowie korzystający z usług mazowieckiego przewoźnika mogą  sprawdzić, jakim typem pojazdu odbędzie się ich podróż.

Udostępnienie zestawień pociągów  to bez wątpienia dobra wiadomość dla wszystkich miłośników kolei, a także podróżnych, którzy chcieliby wybrać się w podróż konkretnym typem pojazdu  będącym w  parku taborowym  Kolei Mazowieckich. Informacje są dostępne na stronie przewoźnika w zakładce „Tabele z rozkładem jazdy”.

Arkusz zawiera dane takie jak: numer pociągu, relacja, godzina planowanego odjazdu i przyjazdu, typ taboru, a także liczbę jednostek. To nie jedyna opcja, z której możemy skorzystać, sprawdzając funkcję nowej wyszukiwarki pociągów KM. Po wybraniu konkretnego połączenia, klikając pole „zestawienie”, internauci zostają przekierowani na stronę z folderem taborowym, gdzie można sprawdzić specyfikację techniczną całej floty Kolei Mazowieckich.

Warto przypomnieć, że w parku taborowym KM są zróżnicowane pojazdy – zarówno na zelektryfikowane, jak i niezelektryfikowane linie kolejowe. Obecnie  Koleje Mazowieckie posiadają 332 pojazdy 21 serii. Ponad 50% to jednostki nowej generacji, a ok. 44% ezt jest zmodernizowanych. Wśród nich są m.in.:  najnowsze pojazdy FLIRT ER160, elektryczne zespoły trakcyjne EN57 serii AKM i AL, wagony piętrowe  produkcji Bombardier i PESA  czy też autobusy szynowe: VT627, VT628, SA135 i SA222.

Dodatkowo korzystając z połączeń Kolei Mazowieckich na trasie Tłuszcz – Ostrołęka można odbyć podróż najstarszym czynnym pojazdem w Polsce produkcji Pafawag. Chodzi tu o kultową „Babcię”, czyli ezt EN57-038, która w tym roku obchodziła swoje 60. urodziny.