Śmiertelne potrącenie w pobliżu przystanku Warszawa ZOO [AKTUALIZACJA]

Śmiertelne potrącenie w pobliżu przystanku Warszawa ZOO [AKTUALIZACJA]

Z powodu potrącenia człowieka przez pociąg PKP Intercity w pobliżu przystanku Warszawa ZOO, na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga występują utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników.

Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała, że do zdarzenie doszło o godzinie 12:15 w miejscu niedozwolonym – poza przejściami i przejazdami.

Jak się dowiedzieliśmy, osoba nieuprawniona weszła pod próżny skład pasażerski pociągu PKP Intercity relacji Zgorzelec – Warszawa Gdańska, który jechał na stację postojową przewoźnika na Olszynkę Grochowską.

Obecnie ruch pociągów pomiędzy stacjami odbywa się po jednym torze. Zmiany w kursowaniu pociągów, jadących przez Most Gdański, mogą sięgać około 20 minut. Podróżni o zmianach są informowani na stacjach i przystankach oraz w pociągach – dodaje Janus.

SKM Warszawa informuje natomiast, że pociągi SKM linii S3, S4 i S40 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 45 minut.

AKTUALIZACJA 15:00

O godzinie 14:55 służby zakończyły czynności po wtargnięciu pod pociągu osoby postronnej. Przywrócona została rozkładowa organizacja ruchu pociągów na trasie Warszawa Gdańska – Warszawa Praga.