SKM Trójmiasto i Koleje Dolnośląskie wymieniły się pociągami

SKM Trójmiasto i Koleje Dolnośląskie wymieniły się pociągami

Szybka Kolej Miejska w Trójmieście poinformowała że wymieniła się z Kolejami Dolnośląskimi na składy. Szynobus KD będzie kursował po linii PKM, natomiast trójmiejski EZT będzie pokonywał dolnośląskie szlaki. 

Choć teraz z powodu pandemii koronawirusa znacznie mniej pasażerów jeździ pociągami,  PKP SKM w Trójmieście patrzy w przyszłość, kiedy ograniczenia w poruszaniu się znikną i znowu wzrośnie liczba korzystać z komunikacji kolejowej. Umowa wymiany pociągów będzie obowiązywała przez rok z możliwością przedłużenia.

– Obecnie maszyniści SKM przechodzą tzw. autoryzację, czyli uczą się obsługi tego konkretnie typu pojazdu. Na trasach PKM będzie można go zobaczyć mniej więcej za dwa tygodnie – poinformował Tomasz Złotoś,  rzecznik PKP SKM w Trójmieście.

Szynobus SA132-02, który będzie jeździł dla w Trójmieście wyprodukowany został w 2006 roku w Bydgoszczy. Posiada klimatyzację, prędkość eksploatacyjna wynosi do 120 km/h., pomieści ok. 300 pasażerów a jego cechą charakterystyczną są 3 pary drzwi, co ułatwia i przyspiesza wymianę podróżnych.