Siemens Mobility zainwestuje 115 mln euro w najnowocześniejszą fabrykę w Chippenham w Wielkiej Brytanii

Siemens Mobility zainwestuje 115 mln euro w najnowocześniejszą fabrykę w Chippenham w Wielkiej Brytanii

Siemens Mobility zainwestuje  115 milionów euro w utworzenie najnowocześniejszego centrum produkcji infrastruktury kolejowej, inżynierii cyfrowej oraz badań i rozwoju (R&D) w Chippenham w Wielkiej Brytanii. Inwestycja ta podkreśla zaangażowanie w innowacje, zrównoważony rozwój, doskonałość i zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania na infrastrukturę kolejową w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

Nowy obiekt, który ma zastąpić istniejącą fabrykę w 2026 roku, będzie miał kluczowe znaczenie dla przyszłych projektów Siemens Mobility w dziedzinie technologii kolejowej, zapewniając wydajną lokalizację do budowy nowej generacji konwencjonalnych i cyfrowych systemów sygnalizacji kolejowej i sterowania dla Wielkiej Brytanii. Przejście, w tym przeniesienie całego lokalnego personelu, łącznie około 800 osób, nie spowoduje żadnych przerw w produkcji.

To nowe zobowiązanie firmy Siemens jest dużym impulsem dla światowej klasy brytyjskiego sektora produkcyjnego i pokazuje, że nasz plan, aby Wielka Brytania była najlepszym miejscem do inwestowania i rozwijania biznesu, działa. Ta cyfrowa technologia poprawi bezpieczeństwo, niezawodność i łączność naszych kolei oraz zapewni zrównoważone możliwości w zakresie lepiej płatnych miejsc pracy i eksportu – w ramach naszego planu rozwoju naszej gospodarki – mówi Jeremy Hunt, kanclerz skarbu.

Siemens Mobility od ponad wieku przekształca kolej, podróże i transport w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy pionierami w dziedzinie cyfrowej technologii sygnalizacyjnej, dostarczamy wiodące rozwiązania serwisowe, a co czwarty pociąg pasażerski w Wielkiej Brytanii pochodzi od Siemens Mobility. Nasz oddany zespół 5 500 brytyjskich pracowników jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań transportowych w Wielkiej Brytanii, dla Wielkiej Brytanii. Ta nowa inwestycja o wartości 115 milionów euro podkreśla nasze niezachwiane zaangażowanie w Chippenham i Wielką Brytanię. Opiera się ona na naszych znaczących inwestycjach w najnowocześniejszy zakład produkcji pociągów i wioskę kolejową w Goole, jeszcze bardziej umacniając nasze długoterminowe zaangażowanie w rozwój brytyjskiego przemysłu kolejowego – powiedział Karl Blaim, CFO Siemens Mobility.

Nowy zakład Siemens Mobility w Chippenham

Nowy zakład Siemens Mobility będzie posiadał biuro zbudowane zgodnie z najwyższym standardem BREEAM „Excellent”. Obszary produkcyjne i magazynowe będą spełniać surowe kryteria zrównoważonego rozwoju, oceniane w różnych kategoriach, w tym energii, wody, odpadów, zdrowia, dobrego samopoczucia lub materiałów. Promuje to struktury, które są bardziej zrównoważone i korzystne dla społeczeństwa i środowiska.

Fabryka jest budowana zgodnie z najnowszymi standardami wysoce wydajnej produkcji, podczas gdy biura zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić nowoczesne, przyjazne środowisko pracy, umożliwiające lepszą współpracę i innowacje dla brytyjskiej kolei. Wnętrza zostaną zaprojektowane tak, aby uwzględnić „nową normalność” z wieloma otwartymi przestrzeniami do współpracy i spotkań, lepszymi udogodnieniami, strefami relaksu i ulepszoną technologią. Teren, zaprojektowany tak, aby wtapiał się w otoczenie, zostanie poddany ocenie ekologicznej, mającej na celu zwiększenie bioróżnorodności netto o 10% poprzez sadzenie rodzimych roślin i tworzenie siedlisk dzikiej przyrody.

Dziedzictwo doskonałości

Fabryka Siemens Mobility w Chippenham jest centrum innowacji od ponad wieku, przesuwając granice technologii kolejowej i wywierając trwały wpływ na projekty na całym świecie. Kluczowe innowacje obejmują cyfrową technologię sygnalizacji dla linii Elizabeth, Victoria i Central, komputerowe blokady dla programu cyfrowego East Coast, technologię modułową dla ulepszonych połączeń na wybrzeżu Północnej Walii, rozwój przekaźników dla sygnalizacji kolejowej lub bycie w czołówce dostarczania pierwszych scentralizowanych systemów sterowania ruchem w Wielkiej Brytanii. Innowacje te zaowocowały znaczną redukcją kosztów w branży, poprawą bezpieczeństwa i zwiększoną wydajnością.

Obecna fabryka Siemens Mobility w Chippenham ma bogatą historię, sięgającą czasów jej założenia przez wykonawcę sygnalizacji Evansa O’Donnella w 1897 roku. Przez lata przechodziła różne zmiany, w tym została przejęta przez Westinghouse Brake & Signaling Company, zanim w 2013 roku stała się częścią globalnej sieci zakładów produkcyjnych infrastruktury kolejowej Siemens. Siemens Mobility, światowy lider w dziedzinie inteligentnych rozwiązań transportowych, jest liderem technologii kolejowej od ponad 175 lat.