Seria popołudniowych potrąceń na kolei

Seria popołudniowych potrąceń na kolei

Po południu doszło do trzech wypadków z udziałem ludzi. Podróżni muszą być gotowi na opóźnienia.

Do pierwszego tragicznego w skutkach wypadku doszło około godz. 17:00 w okolicach stacji Wrocław Nadodrze. W miejscu gdzie nie ma wyznaczonego przejścia lub przejazdu wtargnął mężczyzna. Niestety został on potrącony przez nadjeżdżający pociąg towarowy.

Ruch pociągów odbywa się innymi dostępnymi torami. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów sięgające 40 minut.

Około 17:25 doszło do kolejnego zdarzenia. Na linii kolejowej nr 9 na odcinku Gralewo – Działdowo w miejscu niedozwolonym przez tory przechodził starszy mężczyzna. Przez około godzinę ruch pociągów na tym odcinku prowadzony był po jednym torze. Skutkowało to około 15-minutowymi opóźnieniami.

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło na torach w Bednarach niedaleko Łowicza. Przed godz. 19:00 pociąg Kolei Mazowieckich relacji Celestynów – Łowicz Główny potrącił młodego mężczyznę, który przechodził przez tory w rejonie przejazdu kolejowego.

Jak informuje Alarmowy Łowicz, strażacy z JRG Łowicz i OSP Bednary pomogli pasażerom w przesiadce do innego składu KM. Ruch pociągów na odcinku Bednary – Łowicz Główny prowadzony po jednym torze. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów do 20 minut.

Dodajmy, że na odcinku Łazy – Dąbrowa Górnicza jest awaria sieci trakcyjnej. Ruch pociągów prowadzony po jednym torze. Mogą wystąpić opóźnienia około 30 minut.