SA132-009 już w specjalnej okleinie. „Warciarz” wyruszył na tory

SA132-009 już w specjalnej okleinie. „Warciarz” wyruszył na tory

Premierowy pokaz pojazdu Kolei Wielkopolskich – SA132 oklejonego w grafikę nawiązującą do współpracy spółki z Wartą Poznań, poznańskim klubem piłkarskim, był wydarzeniem nie tylko dla miłośników kolei, ale również dla wszystkich sympatyków sportu.

Punktualnie o godz. 12, pojazd z grafiką zaprojektowaną przez Wartę Poznań wjechał na peron 9 znajdujący się przy Dworcu Letnim w Poznaniu. Barwy klubowe, herb i symbole Warty Poznań doskonale komponowały się z charakterystycznymi logo Kolei Wielkopolskich. Pokaz pojazdu był symbolicznym momentem, który świadczył o zaangażowaniu obu stron w rozwój sportu i działań na rzecz lokalnej społeczności.

Trzeba przyznać, że pojazd w nowych barwach robi wrażenie. Zielony, inny niż pozostałe pociągi w spółce Koleje Wielkopolskie. Na pewno będzie się odróżniał. – powiedział Wojciech Jankowiak. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Cieszę się bardzo, że doszło do takiego porozumienia pomiędzy Kolejami Wielkopolskimi, a Wartą Poznań. Z jednej strony jest to promocja Warty Poznań, a z drugiej strony jest to promocja przewozów kolejowych. W końcu Warta Poznań gra w Grodzisku Wielkopolskim, a właśnie tam docierają pociągi Kolei Wielkopolskich – dodał.

Przedstawiciele Kolei Wielkopolskich oraz Warty Poznań z opowiadali o nowej fazie współpracy, która przeniosła się na jeszcze wyższy poziom.

Dotychczasowy udział jako partnera sekcji Amp Futbolu był jedynie preludium do tego, co teraz nastało – powiedział Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie. Obecnie Koleje Wielkopolskie są partnerem Akademii Warty Poznań, dając ponad 300 dziewczętom i chłopcom możliwość rozwijania swoich umiejętności piłkarskich – dodał.

Na prezentacji nie zabrakło także trenerów Akademii Warty Poznań oraz dzieci związanych z klubem. Nie zawiedli także kibice, którzy przyszli zarówno z ciekawości jak i możliwości spotkania z przedstawicielami Warty.

Po oficjalnym zakończeniu pokazu, wszyscy obecni mieli okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dodatkową niespodzianką związaną z prezentacją pojazdu były cztery wyjątkowe, zielone fotele, które pojawiły się we wnętrzu.

Oklejony pojazd, nazywany popularnie „Warciarzem” kursować będzie po niezelektryfikowanych liniach: Poznań – Grodzisk Wlkp. – Wolsztyn oraz Poznań – Wągrowiec – Gołańcz.