Ryszyła 6. edycja akcji „Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio”

Ryszyła 6. edycja akcji „Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio”

Lubuski Zakład Polregio wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego kolejny raz zaprasza wszystkich ciekawych regionu do skorzystania z wyjątkowej oferty turystycznej w ramach akcji „Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio”. Na pasażerów Polregio czeka pięć wyjątkowych destynacji w obrębie województwa lubuskiego.

Pojęcie swojej małej ojczyzny każdy rozumie w nieco inny sposób, jednak z pewnością odkrywanie co ciekawszych jej zakamarków jest niezwykle wartościowe i pozwala nam nie tylko zobaczyć nowe miejsca, ale także poznać ich historię, często nieoczywistą. Zwłaszcza, gdy można to zrobić w ramach organizowanej przez Polregio wycieczki z udziałem przewodnika oraz szeregiem dodatkowych atrakcji.

W tym roku Polregio oferuje następujące kierunki:

20 maja: Zielona Góra – Wolsztyn; 75,00 zł

  • Najbliższy termin już w sobotę – zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej parowozowni w Wolsztynie. To ostatnie miejsce w Europie, gdzie parowozy są wykorzystywane się do prowadzenia regularnych przewozów pasażerskich! Bilety na tę wycieczkę można kupić w kasie biletowej w Zielonej Górze. W przypadku podróżnych wsiadających na stacjach pośrednich – należy napisać wiadomość na adres [email protected], a następnie zakupić bilet u kierownika pociągu.

17 czerwca: Gorzów Wielkopolski – Łagów; 80,00 zł

  • Wycieczka wraz z przewodnikiem do Łagowa – urokliwego miasteczka, zwanego też Perłą Ziemi Lubuskiej. Łagów znany jest także z festiwalu filmowego „Lubuskie Lato Filmowe” organizowanego od 1969 roku.

8 lipca: Gorzów Wielkopolski – Pszczew; 55,00 zł

  • Zwiedzanie z przewodnikiem przepięknie położonego – pomiędzy jeziorami – miasteczka Pszczew. W ramach biletu wstęp na plażę miejską do wykorzystania w zaplanowanym czasie wolnym.

16 września; Zielona Góra – Park Mużakowski; 75,00 zł

  • Zwiedzanie wieży widokowej przy ścieżce geoturystycznej dawnej kopalni Babina (która rozpoczęła wydobywanie węgla ponad 100 lat temu) oraz polskiej i niemieckiej części Parku Mużakowskiego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W planach również ognisko z kiełbaskami dla uczestników wycieczki.

23 września; Zielona Góra – Bolesławiec; 75,00 zł

  • Wizyta w fabryce słynnej ceramiki bolesławieckiej (jej historia sięga czasów średniowiecznych) wraz z przewodnikiem.

Podczas każdej wycieczki uczestnicy na pokładzie pociągu otrzymują słodki poczęstunek, wodę oraz materiały informacyjne. Ilość miejsc jest zawsze ograniczona, co jest związane z możliwościami podjęcia podróżnych w danej lokalizacji. Bilety na poszczególne wycieczki można kupić w kasach biletowych Polregio. Serdecznie zapraszamy – nie tylko mieszkańców województwa lubuskiego, ale wszystkich zainteresowanych z całej Polski! Ziemia lubuska to tereny niezwykle interesujące, zarówno z uwagi na przepiękną przyrodę, jak i ciekawą historię, a jednocześnie są to wciąż miejsca nie do końca odkryte turystycznie.