Ruszyły kolejne prace na linii Radom – Radzice

Ruszyły kolejne prace na linii Radom – Radzice

Rozpoczęła się przebudowa toru na odcinku Wolanów – Wieniawa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują zadanie za ponad 100 mln zł. Szybciej pojadą m.in. pociągi towarowe. Inwestycja realizowana jest ze środków spółki.

PLK poprawiają warunki transportu w południowej części województwa mazowieckiego. Efekty prac zapewnią dobre podróże i zwiększą sprawność w przewozie towarów na linii Radom – Radzice nr 22. Linia służy m.in. pociągom wożącym ładunki między Radomiem i Tomaszowem Mazowieckim. Poprawi się przepustowość trasy. Wartość rozpoczętych prac to prawie 18 mln złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków własnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Modernizowany jest tor między Wolanowem i Wieniawą. Zakres prac przewiduje m.in. wymianę szyn i podkładów. Roboty rozpoczęły się na początku kwietnia i planowane są do czerwca. Następnie rozpocznie się kolejny etap prac, który potrwa do sierpnia. Wymieniane będą szyny na odcinku pomiędzy stacjami Wieniawa i Przysucha. Na 5 przejazdach kolejowo-drogowych m.in. w Skrzynnie i Skrzyńsku, wymienione zostaną płyty i nawierzchnia drogi. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Pociągi pojadą szybciej – prędkość składów towarowych zwiększy się z 50 km/h do 100 km/h.

Prace na linii są ujęte w rozkładzie jazdy i nie powodują zmian w ruchu pociągów.

Są efekty prac na linii z Radomia do Radzic

Tegoroczne prace, to kolejna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii z Radomia do Radzic. Na przebudowę linii PLK przeznaczyły dotychczas około 100 mln zł. Efektem prac są szybsze i sprawniejsze przejazdy pociągów z prędkością 120 km/h m.in. pociągów w relacji Radom – Drzewica oraz Radom – Warszawa, podczas modernizacji linii przez Warkę. W latach 2017-2018 zmodernizowano ponad 50 km jednego toru. Przebudowanych zostało 30 przejazdów kolejowo-drogowych.