Ruszyła sprzedaż biletów na wakacyjny pociąg KD nad morze

Ruszyła sprzedaż biletów na wakacyjny pociąg KD nad morze

Koleje Dolnośląskie, po ubiegłorocznym sukcesie trasy nad morze, ponownie uruchamiają pociąg KD Premium Nadmorski. Od dziś można już kupić bilet na pierwszy wakacyjny kurs połączenia z Dolnego Śląska do Świnoujścia.

KD Premium Nadmorski będzie kursował w weekendy od 22 czerwca do 1 września, a 15 sierpnia odbędą się dodatkowe kursy (jednego dnia w obu kierunkach), dzięki którym pojawi się dodatkowa możliwość spędzenia długiego weekendu nad morzem. Bilet na podróż z Wrocławia do Świnoujścia będzie kosztował 99 zł, a z Legnicy, Lubina, Głogowa czy Zielonej Góry – 89 zł.

Bilety z rezerwacją miejsc będzie można kupić na 30 dni przed podróżą w aplikacji Koleo oraz w kasach przewoźnika.

Przewoźnik zachwala czas przejazdu na trasie. Podróż na tej trasie zajmie tylko 5 godzin i 13 minut, a Koleje Dolnośląskie zrealizują ją pięcioczłonowym pociągiem Impuls 45WE.

Dzięki temu będzie to najszybsze połączenie Wrocławia ze Świnoujściem, ponad godzinę atrakcyjniejsze czasowo niż oferowane przez konkurencyjnego przewoźnika – podkreśla przewoźnik.

Według zaplanowanego rozkładu, pociągi będą jeździć w wakacyjne soboty z Wrocławia Głównego o godz. 6:44, a przyjazd do Świnoujścia planowany jest na 11:57. Wrócić znad morza na Dolny Śląsk będzie można w niedziele: wyjazd ze Świnoujścia o 14:48, przyjazd do Wrocławia Głównego o 20:08.

Przypomnijmy, że przez całe zeszłoroczne wakacje trasa była bardzo popularna i z oferty skorzystało ponad 7 tysięcy pasażerów.