Ruszyła budowa przystanku Głowno Północne

Ruszyła budowa przystanku Głowno Północne

Przystanek Głowno Północne zapewni mieszkańcom i podróżnym lepszy dostęp do pociągów w kierunku Łodzi i Łowicza. Obecnie przygotowujemy teren pod nowy peron i gromadzimy materiały do budowy. Inwestycja za ponad 1,6 mln zł jest realizowana ze środków Programu Przystankowego.

Na przełomie maja i czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły prace przygotowawcze do budowy nowego przystanku. Wyrównywany jest teren, w którym będzie zlokalizowany peron. Na miejscu są już pierwsze elementy konstrukcyjne obiektu tj. ścianki peronowe tzw. „elki”. Spółka planuje udostępnić przystanek dla podróżnych we wrześniu br.

Nowy przystanek Głowno Północne powstaje przy przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Wiejskiej na jednotorowej linii kolejowej między Łodzią a Łowiczem (nr 15). Peron zapewni wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Będą wiaty i ławki, które zwiększą komfort oczekiwania na pociąg. Bezpieczne podróżowanie po zmroku zapewni LED-owe oświetlenie. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Dla osób niewidomych i niedowidzących przygotujemy ścieżki naprowadzające na powierzchni peronu.

Program przystankowy w województwie łódzkim

W województwie łódzkim Program obejmuje 15 lokalizacji. Podróżni korzystają już z nowo wybudowanych przystanków: Tomaszówek, Jedlicze koło Zgierza, Zgierz Rudunki oraz ze zmodernizowanych przystanków Stare Grudze, Zaosie i Żakowice Południowe. Postępuje budowa przystanku Łódź Zarzew. W sierpniu rozpoczną się prace w Izabelowie niedaleko Zduńskiej Woli. Na etapie projektowania są przystanki: Nowa Brzeźnica, Ważne Młyny, Pieńki Dubidzkie, Strzelce Wielkie, Wistka oraz Biała na linii Częstochowa – Chorzew Siemkowice.