Railpool otrzymał 200. Traxxa od Bombardiera

Railpool otrzymał 200. Traxxa od Bombardiera

Bombardier Transportation dostarczył 200. lokomotywę Traxx do firmy leasingowej Railpool. Przekazanie miało miejsce w zakładzie Bombardiera w Kassel w Niemczech i podkreśliło silne partnerstwo pomiędzy firmami, które trwa od ponad dekady.

– Nasza pierwsza lokomotywa Traxx została dostarczona w 2009 roku, a intensywna współpraca z Bombardier umożliwiła udany start Railpool. Dziś zamówiliśmy łącznie 232 lokomotywy Traxx. Te lokomotywy są obsługiwane przez naszych klientów w 16 krajach – powiedział Torsten Lehnert, dyrektor generalny Railpool.

– Z przyjemnością świętujemy ten kamień milowy dzięki Railpool, jednemu z naszych największych i najważniejszych klientów lokomotyw. Wspólnie rozwijaliśmy technicznie platformę lokomotyw Traxx. Na przykład rozwijaliśmy naszą funkcjonalność Last Mile, silnik wysokoprężny wspomagające lokomotywy elektryczne – powiedział Peter Ammann, kierownik działu lokomotyw Bombardier Transportation.

Nowo dostarczona lokomotywa Traxx MS2E jest homologowana do ruchu transgranicznego w siedmiu krajach europejskich (Niemcy, Austria, Polska, Holandia, Czechy, Słowacja i Węgry). Lokomotywa ta była częścią zamówienia na dziesięć lokomotyw złożonych w grudniu 2018 roku.