Przemyśl: funkcjonariusze SOK i Policji odzyskali skradziony portfel

Przemyśl: funkcjonariusze SOK i Policji odzyskali skradziony portfel

Funkcjonariusze SOK i Policji zatrzymali obywatela Republiki Czeskiej, który w pociągu międzynarodowym relacji Praga – Przemyśl Główny, okradł z pieniędzy i dokumentów jedną z pasażerek.

W środę, 15 lutego 2023 r. kierownik pociągu międzynarodowego relacji Praga – Przemyśl Główny powiadomił funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu i z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, że obywatelka Ukrainy została okradziona przez nieznanego sprawcę, którego zamknęła w przedziale.

Po przybyciu pociągu do stacji Przemyśl Główny funkcjonariusze SOK i Policji ujęli wskazanego przez kierownika pociągu sprawcę kradzieży. W trakcie interwencji mundurowi zastosowali wobec mężczyzny środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. W toku dalszych czynności ustalono, że złodziej wykorzystał nieuwagę 35-letniej pasażerki, wyjmując jej z plecaka portfel. Cała sytuacja miała miejsce podczas postoju pociągu w stacji Rzeszów Główny. Poszkodowana pasażerka z Ukrainy odzyskała dokumenty i skradzione z portfela pieniądze w kwocie 50 Euro.

Ujęty obywatel Republiki Czeskiej, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości, ani ważnego biletu na przejazd, odpowie teraz za kradzież.  Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Przemyślu.