Przedłużony Flirt dla ŁKA czeka na pierwszy kurs

Przedłużony Flirt dla ŁKA czeka na pierwszy kurs

Pierwszy rozbudowany o dodatkowy człon skład FLIRT3 otrzymał homologacje UTK i jest już po odbiorach końcowych. W najbliższych dniach będzie już dostępny dla pasażerów przewoźnika.

Na początku kwietnia 2019 r. Łódzka Kolej Aglomeracyjna podpisała z firmą Stadler umowę na rozbudowę 10 dwuczłonowych obecnie pociągów typu Flirt o dodatkowy, trzeci człon. Dzięki inwestycji liczba miejsc siedzących w pojazdach zwiększy się ze 120 do 186.

Rozbudowany pociąg FLIRT3 wyprodukowany przez Stadlera już ze zezwoleniem Urzędu Transportu Kolejowego i po odbiorach końcowych. Pociąg posiada o 1/3 więcej miejsc. W najbliższych dniach będzie już dostępny dla Pasażerów – poinformował na Twitterze Janusz Malinowski prezes ŁKA.

Jak poinformowała w połowie lipca 2021 r. „Kolejowy Portal” Joanna Osińska, rzecznik prasowy przewoźnika, drugi Flirt zostanie przekazany do rozbudowy w terminie odbioru końcowego pierwszego rozbudowanego pojazdu. Przekazanie do rozbudowy każdego kolejnego pojazdu będzie odbywało się sukcesywnie. ŁKA nie wyklucza możliwości przekazywania kolejnych pojazdów do przedłużenia o trzeci środkowy człon w terminach krótszych niż określone w umowie.