Poznań: ukradli elementy mocujące szyny kolejowe, by sprzedać je na złom

Poznań: ukradli elementy mocujące szyny kolejowe, by sprzedać je na złom

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Poznaniu ujęli dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mienia kolejowego. Łupem złodziei padły elementy mocujące szyny kolejowe pochodzące ze stacji Poznań Górczyn. Mężczyźni usiłowali sprzedać skradzione elementy w punkcie skupu złomu na terenie miasta Poznań.

W środę, 1 lutego 2023 r. funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu podczas działań prowadzonych w pobliżu linii kolejowej nr 3 zauważyli dwóch mężczyzn przy punkcie skupu złomu przy ul. Góreckiej w Poznaniu, którzy posiadali przy sobie charakterystyczne elementy mogące pochodzić z kradzieży. Złodzieje chcieli jak najszybciej sprzedać swoje łupy. Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli 4 podkładki żebrowe służące do mocowania szyn S-49 na podkładach drewnianych, śruby i wkręty mocujące oraz narzędzia, którymi posługiwali się sprawcy – klucze francuskie, śrubokręty i obcęgi.

Mundurowi się nie pomylili, gdyż skradzione mienie  pochodziło z bocznicy kolejowej w stacji Poznań Górczyn. Ujętych sprawców wraz z odzyskanym mieniem kolejowym przekazano funkcjonariuszom Policji z Komendy Miejskiej w Poznaniu. Odzyskane elementy kolejowe przekazano do Sekcji Eksploatacji PKP PLK S.A Poznań Franowo. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.