Polregio z umową na obsługę połączeń na linii PKM

Polregio z umową na obsługę połączeń na linii PKM

Polregio podpisało umowę z województwem pomorskim o wartości 187,8 mln zł na obsługę czterech nowych tras w regionie. W ramach porozumienia spółka będzie uruchamiać 97 pociągów w dni powszednie i 82 w weekendy i święta. Oznacza to pracę eksploatacyjną o wartości ponad 6,3 mln pociągokilometrów w ciągu 4 lat.

Nowa umowa między Polregio a województwem pomorskim zacznie obowiązywać od 11 grudnia 2022 r. i potrwa do grudnia 2026 r. Od nowego rozkładu jazdy 17 spalinowych zespołów trakcyjnych, z których 13 należy do województwa, a kolejne 4 to własność POLREGIO, będzie kursować na trasach:

  • Kartuzy – Gdańsk Wrzeszcz
  • Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna
  • Kościerzyna – Gdańsk Wrzeszcz – Gdynia Główna
  • Kościerzyna – Gdańsk Osowa – Gdynia Główna

– Dziękujemy za zaufanie ze strony województwa pomorskiego, organizatora transportu kolejowego. Konsekwentnie umacniamy pozycję Polregio , jako największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce, wygrywając kolejne przetargi w regionach. Po podpisaniu umowy wieloletniej w województwie kujawsko-pomorskim w październiku i teraz w pomorskim, zabezpieczyliśmy łącznie blisko 1 mld zł do 2030 r. Obecnie mamy więc bardzo dobrą, długoterminową perspektywę finansową i możemy realizować ambitne projekty inwestycyjne, jak chociażby prowadzony właśnie przetarg na zakup do 200 nowych pociągów – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu Polregio.

Do realizacji umowy, Województwo Pomorskie na podstawie umowy dzierżawy udostępni przewoźnikowi swój spalinowy tabor kolejowy, 8 sztuk pojazdów trójczłonowych i 5 pojazdów dwuczłonowych.