Policjanci zatrzymali agresora, który zdewastował skład Polregio

Policjanci zatrzymali agresora, który zdewastował skład Polregio

40 tysięcy złotych strat to efekt działania 34-latka, który zdewastował jeden z wagonów, w pociągu którym podróżował. Mężczyzna został błyskawicznie obezwładniony i zatrzymany przez świebodzińskich policjantów, w momencie w którym pociąg zatrzymał się w miejscowości Mostki w powiecie świebodzińskim. Jak się okazało w trakcie czynności był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Jak poinformował aspirant Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie, do zdarzenia doszło w środę, 23 listopada 2022 r.

– Obsługa pociągu wezwała pomoc i zatrzymała się w miejscowości Mostki w powiecie świebodzińskim. Policjanci błyskawicznie obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, który nie odpowiadał na żadne pytania. Wkrótce jednak policyjne czynności ujawniły przyczynę. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze pół roku – dodaje Ruciński.

Za zniszczenia oraz swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie.

Niestety, niejednokrotnie mienie publiczne lub przewoźników traktowane jest jak „niczyje”. Wiele osób nie tylko nie potrafi uszanować i pozostawić w czystości po sobie miejsc czy przedziałów ale również w różnym stopniu zabrudza, uszkadza czy sprawia, że przestaje być zdatne do użytku. Oprócz obowiązku naprawienia szkody poniesione zostaną również karty, jednak fakt, że zarówno ławka w parku, siedzenia w autokarze, pociągu czy dworcu powinny być traktowane z takim samym szacunkiem jak nasze własne w domu. Korzystamy z nich tymczasowo, nie zakupiliśmy ich i służyć mają przez długi czas dla wielu osób.