Policjanci zatrzymali 26-latka, który kradł elementy infrastruktury kolejowej

Policjanci zatrzymali 26-latka, który kradł elementy infrastruktury kolejowej

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież oraz uszkodzenie elementów metalowych infrastruktury kolejowej. Swoim działaniem jeleniogórzanin spowodował straty w wysokości kilku tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli również plecak, w którym znajdowały się narzędzia służące mu do popełnienia przestępstwa. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież i uszkodzenie elementów infrastruktury kolejowej.

13 listopada 2022 r. około godziny 10.30, zgodnie ze wskazaniem w zgłoszeniu, policjanci pojechali na ul. Jana Pawła II, gdzie według przekazanych informacji, pod wiaduktem doszło najprawdopodobniej do kradzieży kabla.

Jak poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze, na miejscu zdarzenia policjanci potwierdzili kradzież 15 metrów kabla sterującego oraz uszkodzenie 12 sztuk metalowych kratownic i 25 metrów osłony kanału kablowego stanowiące infrastrukturę kolejową.

– Straty z tego tytułu oszacowano na kilka tysięcy złotych. Mundurowi ustalili również, że podejrzewany o ten czyn mężczyzna uciekł w kierunku Osiedla Robotniczego w Jeleniej Górze – dodała.

Funkcjonariusze ruszyli na jego poszukiwanie.

– W wyniku podjętych działań zatrzymali 26-letniego jeleniogórzanina, który przyznał się do kradzieży kabla i uszkodzenia elementów infrastruktury kolejowej. Okazało się, że w trakcie ucieczki mężczyzna wyrzucił plecak wraz z narzędziami, które posłużyły mu do popełnienia przestępstwa – podkreśliła podinsp. Edyta Bagrowska

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.