Podczas egzaminu na prawo jazdy „utknął” na przejeździe kolejowym [FILM]

Podczas egzaminu na prawo jazdy „utknął” na przejeździe kolejowym [FILM]

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w środę, 10 maja 2023 r.  na przejeździe kolejowym w Bielsku Podlaskim. Kierujący toyotą 19-latek „utknął” między rogatkami, bo wjechał na przejazd lekceważąc znak świetlny i opuszczające się szlabany. Okazało się, że młody mężczyzna był w trakcie egzaminu na prawo jazdy, a obok niego w aucie siedział egzaminator.

W środę, 10 maja 2023 r, przed południem dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o samochodzie osobowym, który „utknął” na przejeździe kolejowym między zamkniętymi rogatkami. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w Bielsku Podlaskim na ulicy 11-go Listopada.

Na miejscu okazało się, że za kierownicą auta siedział 19-latek. Młody mężczyzna był w trakcie egzaminu na prawo jazdy, a obok niego w aucie siedział egzaminator.

Mundurowi ustalili, że 19-latek zlekceważył znak świetlny na przejeździe kolejowym i wjechał, pomimo zamykających się rogatek. Po chwili nadjechał pociąg. Na szczęście w wyniku groźnie wyglądającej sytuacji nikt nie odniósł obrażeń.

Teraz bielscy policjanci będą wyjaśniać zakres odpowiedzialności zarówno zdającego egzamin, jak i egzaminatora.

Przypomnijmy, że PKP Polskie Linie Kolejowe od kilku lat prowadzą warsztaty dla instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów WORD. Z takich akcji w całej Polsce skorzystało już ponad 5 tys. osób.