Pociągi Kolei Małopolskich promują Igrzyska Europejskie [GALERIA]

Pociągi Kolei Małopolskich promują Igrzyska Europejskie [GALERIA]

Do rozpoczęcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 pozostało niespełna pięć miesięcy. Od tego miesiąca o tym fakcie mieszkańcom województwa będą przypominać pociągi Kolei Małopolskich. Na tory wyjechały trzy składy oklejone reklamami Igrzysk.

Niedawno spotkaliśmy się tutaj z okazji otwarcia najnowocześniejszego zaplecza technicznego kolei w kraju. Teraz, w tym samym miejscu, ogłaszamy kolejny etap promocji Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Nie tylko wśród mieszkańców województwa, ale także wśród zagranicznych turystów. Nasze działania będą teraz intensyfikowane zarówno w regionie, jak i za granicą – powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, to duża impreza sportowa, która zasięgiem zajmie dużą część południowej Polski. Ceremonię otwarcia zaplanowano na 21 czerwca. Od teraz, o tym fakcie kibicom przypominać będą także pociągi. Na trasy wyjechały trzy składy pociągów Kolei Małopolskich w barwach Igrzysk Europejskich.

Pociągi promujące Igrzyska będą kursować głównie na trasie Kraków Airport – Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia. Informacja o nadchodzącym wydarzeniu trafi nie tylko do mieszkańców, ale także zagranicznych turystów korzystających z lotniska lub odwiedzających kopalnię w Wieliczce.

Skuteczna reklama może zachęcić turystów do powrotu do Małopolski latem, by przyjrzeć się popisom sportowców. Pociągi Igrzysk będą jeździć także na innych trasach – dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dodatkowo spoty promujące Igrzyska wyświetlane będą na monitorach LCD wewnątrz pociągów. Taka forma promocji będzie stosowana w trzydziestu pociągach należących do Kolei Małopolskich.

Pociągi z reklamą Igrzysk będą witały turystów przylatujących do Krakowa. 

Nasze lotnisko to brama dla turystyki, nauki, ale również sportu. Bardzo się cieszymy, że możemy wspólnie promować Małopolskę wśród zagranicznych turystów. W najbliższym czasie włączymy się w promowanie Igrzysk jeszcze mocniej. By każdy, kto przylatuje do Krakowa, wiedział o tym wielkim wydarzeniu sportowym – podkreślił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Od początku traktowaliśmy Igrzyska Europejskie jako szansę na promocję regionu Małopolski. Potem przyszły bardzo trudne czasy – najpierw pandemia, następnie wojna w Ukrainie. W tym kontekście promocja regionu poprzez sport staje się jeszcze ważniejsza. Chcemy jak najszerzej docierać z naszym przekazem i pozytywnymi sportowymi emocjami. Pragniemy udowodnić, że Małopolska jest piękna i bezpieczna. Dlatego hasło Igrzysk „We are unity” zyskuje dodatkowe, głębokie znaczenie – zaznaczył Marcin Nowak prezes Komitetu Organizacyjnego.

Transport kolejowy będzie wykorzystywany także podczas Igrzysk Europejskich. Organizatorzy przewidują, że na Dworcu Głównym w Krakowie powstanie punkt informacyjny. Przewidziany jest tu również transport Shuttle z dworca do oficjalnych hoteli zakwaterowań jak również do wioski zawodniczej.

Przypomnijmy, że Igrzyska Europejskie w Krakowie rozpoczną się 21 czerwca i będą trwać do 2 lipca 2023 r.