Warszawa: przywrócono ruch pociągów po problemach z zasilaniem

Warszawa: przywrócono ruch pociągów po problemach z zasilaniem

Około 18:30 przywrócono zasilanie sieci trakcyjnej, po problemach w podstacji trakcyjnej Warszawa Praga. Blisko 90-minutowa awaria sparaliżowała ruch pociągów w stolicy. Pociągi SKM Warszawa i Kolei Mazowieckich mają ogromne opóźnienia.

Jak poinformował „Kolejowy Portal” Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, na podstacji Warszawa Praga doszło do zadymienia.

Zadziałały procedury bezpieczeństwa i zostało odcięte napięcie do sieci trakcyjnej. Na miejscu pracowały służby PKP Energetyka – zaznaczył Jakubowski.

Przedstawiciel PLK dodał, że powołano zespół złożony z przedstawicieli zarządców infrastruktury, PKP Energetyka oraz przewoźników, aby koordynować działania w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM Warszawa i Kolei Mazowieckich występowały na odcinkach:

  • Warszawa Wileńska – Małkinia,
  • Warszawa Zachodnia – Legionowo Piaski,
  • Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer.

Od godz. 17:30 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów w strefie 1-2 w pociągach SKM Warszawa, Kolei Mazowieckich oraz w autobusach i tramwajach.  

W związku z trudną sytuacją ruchową na Warszawskich Węźle Kolejowym od godziny 17:30 wprowadzono:

  1. wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich – ZTM/SKM Warszawa we wszystkich pojazdach (autobusy, tramwaje, pociągi, metro linii M1, M2) obowiązujące w strefie 1 i 2. Honorowanie biletów obowiązuje do odwołania.
  2. wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich – PKP Intercity na całym obszarze kursowania pociągów KM. Zasady wzajemnego honorowania nie obejmują wagonów sypialnych (WL) i z miejscami do leżenia (Bc) oraz w poc. Expres InterCity Premium (EIP). Honorowanie obowiązuje do odwołania.

Przypomnijmy, że nadal trwają utrudnienia w ruchu pociągów miedzy Sochaczewem a Łowiczem.